I tak już zostało

Dzień dobry
Mam takie pytanie czy stwierdzenie czy związek frazeologiczny nie wiem jak to prawidłowo nazwać i tak już zostało używając w kontekście chłopaka i dziewczyny to oznacza że oni będą razem do końca życia czy to idzie zmienić bo nie wiem jak to rozumieć. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Miałem kłopot, do której kategorii włączyć do pytanie (w poradni dokonujemy kategoryzacji pytań), i w końcu zdecydowałem się na interpunkcję, ponieważ pokazuje ono, że gdy brak przecinków (żadnego nie dostawiłem!), można naprawdę pogubić się w treści. Prócz tego zaś brak mi kontekstu, nie tylko chyba leksykalnego, żeby zadowalająco odpowiedzieć na Pana pytanie. Są silniej skonwencjonalizowane zwroty o znaczeniu takim, jak Pan sugeruje, np. „Co Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza”. Samo „I tak już zostało” ma sens dosłowny i doraźnie może oznaczać różne rzeczy, zależnie od konkretnej sytuacji.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski