Internet i coraz częściej internet

Dlaczego rzeczownik Internet piszemy wielką literą? Moim zdaniem Internet to po prostu kolejne narzędzie komunikacji, a przecież nie piszemy wielką literą takich rzeczowników jak telefon, telegraf, radio.
Pozdrawiam,
Krzysztof Cybura
Dlaczego? Dlatego, że Internet to nazwa własna, por. inne listy na ten temat w naszej poradni. Coraz więcej osób (i wydawnictw!) stosuje jednak pisownię internet, pewnie z tych właśnie powodów, o których Pan wspomniał. W najnowszym słowniku wyrazów obcych PWN uwzględniliśmy obydwie pisownie.
Mirosław Bańko, PWN