Interpunkcja wtrącenia

Myślnika używamy czasem zamiast czasowników jest, przed zaimkiem to wprowadzającym orzecznik. Użycie przecinka w takiej sytuacji jest uważane za błąd. Co jednak, jeśli przecinek zamykałby wtrącenie? Które z poniższych zdań jest napisane poprawnie?
  1. Każde z nim spotkanie, choćby krótkie, to jednak wielkie przeżycie.
  2. Każde z nim spotkanie, choćby krótkie — to jednak wielkie przeżycie.
  3. Każde z nim spotkanie — choćby krótkie — to jednak wielkie przeżycie.

Pozdrawiam
Magdalena
Jeśli mamy do czynienia z wtrąceniem, to wówczas obowiązuje nas interpunkcja właściwa dla tego rodzaju konstrukcji. W zależności od tego, jak mocno chcemy zaznaczyć efekt wydzielenia tekstu wtrąconego, możemy stosować podwojone przecinki (słaby efekt wydzielenia), myślniki (efekt mocniejszy) i nawiasy (efekt najmocniejszy).
Adam Wolański