Jak nazywać mieszkańców Madery?

Szanowni Państwo,
czy mieszkańca Madery można nazwać Maderyjczykiem, czy istnieje jakieś inne określenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Elwira
Słowniki nie podają niestety nazwy mieszkańców od nazwy geograficznej Madera, portugalskiego archipelagu położonego na Oceanie Atlantyckim (oficjalnie: Região Autónoma da Madeira, czyli Region Autonomiczny Madery), składającego się z wyspy Madera, wyspy Porto Santo i wysp Desertas i Selvagens. Z tego powodu spotyka się w obiegu różne formy: Maderyjczycy (lp. Maderyjczyk, Maderyjka), Maderczycy, Maderianie, Maderowie, Maderiańczycy.
Nazwa Maderyjczycy, rozszerzona o cząstkę -yj- przed przyrostkiem -czycy, właściwie jest niepotrzebna, gdyż wystarczyłoby słowo Maderczycy (lp. Maderczyk, Maderka), łatwe do wymówienia (Mader- + przyrostek -czycy). Mogłyby również wchodzić w grę formy Maderowie lub Maderzy, lp. Mader, Maderka (rdzeń Mader- + przyrostek -owie/-orzy) oraz Maderianie, lp. Maderianin, Maderianka (Mader- + przyrostek -anie; zmiękcza on rdzenne -r). Najmniej udana wydaje się za to nazwa Maderiańczycy, powstała przez analogię do przymiotnika maderiański. Tymczasem od Madera przymiotnik brzmi maderski (zob. Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN, Warszawa 2004, s. 504).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie