Jaki to błąd?

Dzień dobry!
Chciałabym zapytać o to, jak sklasyfikować błędny zapis czasowników w 3. osobie liczby pojedynczej rodzaju męskiego w czasie przeszłym typu zaczą*, płyną* (poprawnie zaczął, płynął). Czy jest to błąd ortograficzny, czy może językowy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
A. Lubowiecka
Zakłada Pani, że istnieje jedna, powszechnie akceptowana klasyfikacja błędów. Tak jednak nie jest, a pytanie, które Pani postawiła, brzmi dla mnie dziwnie: błąd ortograficzny JEST błędem językowym. Oczywiście domyślam się, że odwołuje się Pani do klasyfikacji, w której te kategorie są rozdzielone, ale nie znam kryteriów podziału. Formy zaczą*, płyną* można z pewnością określić jako błędy ortograficzne, ale ich geneza ma związek zapewne z ich wymową. Jednym słowem – wszystko zależy od kryteriów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski