Jan Kowalski jr.

Dzień dobry,
jak powinno się pisać określenia przy nazwiskach typu syn, ojciec, młodszy, junior? Jan Kowalski junior/Jumior? Czy powinno się te słowa odddzielać przecinkiem? Jan Kowalski, Junior? Dziękuję.
Z poważaniem
AP, Lublin
Kiedy ojciec i syn mają takie same imiona i nazwiska, wówczas może zaistnieć konieczność ich rozróżnienia. Stosuje się wtedy na ogół skróty angielskie: sr. lub Sr. (senior) oraz jr. albo Jr. (junior). Pisane są one po nazwisku bez przecinka.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski