Jedź bezpiecznie – jeźdź bezpiecznie

Czy nazwa programu Jedź bezpiecznie nie powinna brzmieć Jeźdź bezpiecznie?
Słowo jedź sugeruje jednorazowość wyrażonej w tytule porady, gdy jeźdź sugeruje ciągłość: „Jedź (raz) bezpiecznie, a jeźdź (ciągle) bezpiecznie”.

Z poważaniem
Jakub Kowalski
Ma Pan rację – jedź to forma 2 os. trybu rozkazującego czasownika jechać, który nazywa czynność jednokrotną. Czynność wielokrotna jest wskazywana przez czasownik jeździć, którego tryb rozkazujący to jeźdź (starannie) i jeźdźij (potoczne, na granicy normy).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski