Jeszcze o pominiętym przecinku po zaimku który w zdaniu podrzędnym

Szanowny Panie Doktorze,

dziękuję za odpowiedź: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Jeszcze-raz-w-sprawie-interpunkcji-zdania;17430.html. Mam jednak dysonans. Cytat ma charakter zalecenia, z porady https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Ortografia-maszyna-Turinga-problem-stopu-oraz-przecinek;17384.html wynika możliwość wyboru, z kolei prof. Kłosińska w odpowiedzi z 11 listopada w ogóle nie wspomniała o pomijaniu przecinka (choć wyraźnie o to zapytałem), co odebrałem jako brak takiej możliwości.

Czytelnik

Szanowny Panie,

myślę, że to, co zostało na rzeczony temat powiedziane i nie(do)powiedziane, powinno mimo wszystko zamknąć sprawę. Cieszę się, że nie przechodzi Pan obojętnie obok trudnych i niekiedy niejednoznacznych kwestii przestankowania. Wydaje mi się jednak, że tym razem nie ma o co kruszyć kopii. Gdyby był Pan moim studentem (zakładam, że jest Pan osobą młodą), szalałbym ze szczęścia, że są jeszcze na tym świecie młodzi ludzie, których tak bardzo interesuje interpunkcja…

Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie