Kto może się onanizować?

Szanowni Państwo,
Jeszcze jedno pytanie. Czy zważywszy, że Onan był mężczyzną, kobieta może się onanizować? Czy w odniesieniu do kobiet lepiej byłoby użyć czasownika masturbować się?
Z powazaniem,
Jacek Lewinson
Z definicji słownikowych nie wynika, aby onanizować się mogli tylko mężczyźni, co więcej – w Korpusie Języka Polskiego mamy przykłady na użycie tego czasownika w rodzaju żeńskim.
Z tego, że pierwszym mecenasem poetów i artystów był Caius Cilnius Maecenas, żyjący w I w. pne., też nie wynika, aby mecenasem dziś nie mogła być kobieta.
Znaczenie realne często odrywa się od etymologicznego.
Mirosław Bańko