Liczymy mole

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy fizyki. W nazwie jednostki mol nazwa jest tożsama z oznaczeniem. Czy mam więc nie odmieniać: 4 mol, 4 kmol (kilomole, k to przedrostek oznaczający kilo), tak jak 3 kg, 4 m, czy pisać: 4 mole, 4 kmole itd.?
Jak Pani słusznie zauważyła, słowo mol to nie tylko nazwa pojęcia, ale i jego oznaczenie. Jako nazwa może się odmieniać (np. 4 mole na litr), jako oznaczenie nie (np. 4 mol/l).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski