Maja

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie odmiany w dopełniaczu imienia Maja. Znajoma zwróciła mi ostatnio uwagę, że jak piszę o mojej córce, nie powinnam pisać Maji, tylko Mai. Czy znajoma ma rację?
Pozdrawiam
Renata
Znajoma ma rację, imiona i nazwiska zakończone na -ja po samogłosce odmieniają się jak nazwy pospolite o takim samym fonetycznie (bo niekoniecznie ortograficznie) zakończeniu. Tak więc np. Maja odmienia się jak zgraja (Mai, zgrai), a Mia (czytane [mija]) jak żmija (Mii Farrow, Mię Farrow, Mią Farrow).
Mirosław Bańko, PWN