Matematyczne x-y i y-i

Szanowni Państwo,
czy poprawny jest zapis zbiór x-ów i y-ów, czy tylko: zbiór iksów i igreków?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
WSO podaje, że znakiem niewiadomej może być iks, ale już nie igrek, co wydaje się rozstrzygnięciem niezbyt fortunnym. Jeśli w matematyce stosuje się (w piśmie) wyrażenia zbiór iksów, zbiór igreków, to zapewne są one poprawne – decyduje tu bowiem uzus.
Na pewno znakami niewiadomych lub zmiennych funkcji są x i y, a zatem wyrażenia: wszystkie x-y i y-i, zbiór x-ów i y-ów, dzięki x-om i y-om itd. są poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski