Mike

Jak należy zapisać imię Mike w narzędniku?
Mikiem – zgodnie z regułą [245] Nowego słownika ortograficznego PWN, która dotyczy pisowni nazwisk ze zmienioną końcową spółgłoską tematu fleksyjnego. W pozostałych przypadkach zależnych, gdzie nie dochodzi do zmiany spółgłoski, piszemy z apostrofem: Mike'a, Mike'owi, Mike'u.
Wzorem dla odmiany imienia Mike mogą być inne wyrazy podane w wymienionym słowniku – Remarque i remake (w liczbie mnogiej remaki, ze wskazanych właśnie powodów).
Mirosław Bańko