Można zgłupieć?

Szanowni Państwo,
jak łatwo dostać się do formularza pytań! Żądni wiedzy czytelnicy chyba mają jeszcze wakacje, tak że przybywam z nurtującym mnie pytaniem.
No właśnie. Czy w zdaniu wyżej zasadne byłoby użycie słowa także pisanego łącznie? Wątpię, bo jest to synonim słowa również, a nie a więc, ale formy łącznej używają WSZYSCY! – wysoko wykształceni wykonawcy najróżniejszych zawodów, studenci polonistyki, nawet ich wykładowcy.. także/tak że można zgłupieć. Proszę o rozstrzygnięcie.
Rozstrzygam na Pani korzyść: także 'również' piszemy łącznie, a tak że 'tak więc' piszemy rozdzielnie.
Może pogłębię trochę zamęt, jeśli powiem, że synonimem drugiego tak że jest tak iż, które można też pisać łącznie, gdy znaczy 'taki sam': „Jasny, kremowy garnitur letni, takiż kapelusz” (Mrożek).
Tak że (!) skomplikowana bywa polska pisownia, a także (!) gramatyka, ale przecież nauczyć się jej można. I zgłupieć wcale przy tym nie trzeba.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski