MultiBank i spółka matka

Chciałabym się dowiedzieć, czy nazwy własne mające w środku wielkie litery, np. MultiBank, ComArch, MasterCard, można pisać wielką literą, ale w środku małymi: Multibank, Comarch, Mastercard? Czy taka pisownia będzie błędem?
Po drugie, czy wyrażenie typu spółka matka pisać z dywizem, czy bez?
Będę wdzięczna za poradę.
Nazwy własne, zwłaszcza nowo utworzone, pisałbym tak, jak chcą tego ich twórcy. Wielka litera w środku słowa ma je wyróżniać spośród setek innych. Kiedyś wystarczającym wyróżnikiem była wielka litera na początku, teraz niektórym taki sygnał najwyraźniej już nie wystarcza. Zdarzają się nawet nazwy z małą literą na początku, a wielką w środku albo na końcu.
Nazwę spółka matka należałoby pisać bez łącznika, gdyż jego człony są nierównorzędne, a drugi jest określeniem pierwszego. Analogicznie więc do takich nazw, jak niedźwiedź grizzly lub komputer Amiga.
Mirosław Bańko