Na domiar

Czy zwrot Na domiar dobrego jest poprawny (tzn. czy można użyć go w poważnej publikacji)?

Pozdrawiam serdecznie
Dorota
Wyrażenie na domiar łączy się z nazwami zjawisk negatywnych – najczęściej mówimy na domiar złego, rzadziej: na domiar nieszczęścia, na domiar utrapień itd. Wynika to ze znaczenia rzeczownika domiar – ‘dodatkowy wymiar podatku, nakładany na podatnika w związku z tym, że ukrywał rzeczywiste zarobki’.
A zatem wyrażenie na domiar dobrego jest niepoprawne, niezależnie od tego, w jakim typie tekstu się pojawi.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski