Narwanarewski

Jak będzie brzmiał przymiotnik pochodzący od nazwy miasta w Estonii Narwa? Narwański czy Narweński?
Zarówno słownik ortograficzny, jak i Nazewnictwo geograficzne świata. Zeszyt 11. Europa, część 1 podają formę narewski. Pierwsza z wymienionych publikacji wskazuje, że jest to przymiotnik od rzeczownika Narwa będącej nazwą miasta i rzeki; druga podaje nazwy geograficzne, w których skład on wchodzi: Jezioro Narwskie, Zatoka Narewska.
Przymiotniki piszemy od małej litery, chyba że wchodzą w skład nazw własnych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski