Nazwa partii

Zastanawiam się, dlaczego media pisząc o partii Nowoczesna tak chętnie stosują zapis .Nowoczesna lub .N. Czy jest to poprawne, czy raczej przejaw awangardy? Moim zdaniem powinno być bez kropki, nazwa skrócona zaś powinna być N lub N.. Wszakże kropka nigdy nie występuje na początku.
Słusznie – kropka nie występuje ani przed wyrazem stanowiącym nazwę jakiejś instytucji, ani przed jej skrótowcem. Jednak taką postać – z kropką właśnie na początku – ma logotyp partii Nowoczesna. Trudno dociekać powodów takiej decyzji – zapewne taki nietypowy zapis miał wyróżniać to ugrupowanie spośród innych, możliwe też, że forma graficzna nazwy ma przypominać (dzięki tej kropce właśnie) domenę internetową (jak np. xxx.pl, xxx.com), co może budzić pożądane przez partię skojarzenia.
Nie wiem, czy istnieje jakiś wymóg (sądzę jednak, że nie istnieje), by w tekstach, w których przywołuje się nazwę ugrupowania, a nie jej logotyp, posługiwać się takim zapisem, jaki widnieje na znaku firmowym. Uważam, że w artykułach prasowych kropka przed nazwą nie powinna się pojawiać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski