Nazwisko francuskie

Chciałem zapytać o zapis odmiany nazwiska francuskiego matematyka Jacques'a Salomona Hadamard'a. Czy ze względu na wymowę [adamar] powinien się tam znaleźć apostrof – tak jak napisałem?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Nie, apostrof jest tu zbędny, ponieważ w przypadkach zależnych, czyli przed końcówkami fleksyjnymi, wymawiamy ostatnie spółgłoski nazwiska. Zapiszemy więc: Nie znam Jacques'a Salomona Hadamarda, co wymówimy: [nie znam żaka salomona adamarda].
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski