Nazwy świąt

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać, czy Dzień Świnki Morskiej, Dzień Chomika bądź Dzień Szkoły należy zapisywać wielkimi literami podobnie jak Dzień Dziecka lub Dzień Matki?

Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Jeśli tylko święto jest obchodzone w kręgu szerszym niż domowy, tzn. jeśli ma zasięg przynajmniej krajowy, jego nazwę powinno się zapisywać wielkimi literami, czyli: Światowy Dzień Chomika (skrótowo można przyjąć: Dzień Chomika, tak jak nazwę Międzynarodowy Dzień Kobiet skracamy do: Dzień Kobiet), Międzynarodowy Dzień Świnki Morskiej (skrótowo: Dzień Świnki Morskiej).
Święta o nazwie Dzień Szkoły nie znalazłam w wykazach, które przeszukałam, niemniej można sobie wyobrazić, że szkoła X organizuje uroczystość, którą nazwie w ten właśnie sposób: Dzień Szkoły. Poprawny będzie zapis wielkimi literami.
Agata Hącia