Nie ma nic

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy poniższego przykładul „X nie ma w swoim asortymencie niczego, co byście nie dostali gdzie indziej”. Wydaje mi się, że to zdanie zarówno w formie niczego, co, jak i niczego, czego jest niepoprawne i należy je przeredagować. Czy może w jakiś sposób da się je zapisać poprawnie, wykorzystując zwrot nie ma niczego…?
Poprawne jest zdanie „X nie ma w swoim asortymencie niczego, czego byście nie dostali gdzie indziej”, jak również zdanie „X nie ma w swoim asortymencie nic, czego byście nie dostali gdzie indziej”. Oba dopełnienia zaimkowe muszą wystąpić w dopełniaczu, przy czym dopełniacz zaimka nic, jeśli zależny jest składniowo od czasownika, ma dwie oboczne postaci, nic i niczego, por. „Nic nie widziałem” obok „Niczego nie widziałem”.
Mirosław Bańko, PWN