Nie po tośmy…

Szanowni Eksperci,
w tekście, którego korektę robiłam, znalazło się zdanie: „Nie po tośmy korzystali z…”. Przyznam, że miałam z nim problem. Czy tak należy zapisać po tośmy?
Z wyrazami szacunku
Autor napisał poprawnie, końcówka -śmy czasownika jest ruchoma, może się doklejać do innych wyrazów w zdaniu. To samo dotyczy innych końcówek czasu przeszłego, por.: „Kiedyśmy wracali…”, „Czemuście nie zapytali?”, „Nie po tom się starał, żeby…”, „Po coś tam szedł?”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski