Nie zamkniemy tego, czego nie otworzyliśmy

Znana jest mi reguła pomijania przecinków w sytuacji zbiegu spójników lub zaimków. Mam jednak kłopot z umieszczaniem przecinka w zwrotach rozpoczynających się od: po tym(,) co, np. Po tym(,) co zrobił, musiał wyjść.
Jakie jest uzasadnienie dla (nie)stawiania przecinka w takim miejscu?
W zdaniu: Po tym, co zrobił, musiał wyjść przecinek jest konieczny. Wyodrębnia on bowiem zdanie wtrącone: co zrobił. Każde zdanie wtrącone należy otwierać i zamykać przecinkiem. Skoro postawiliśmy przecinek zamykający (po słowie zrobił), musimy też postawić otwierający (przed słowem co).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski