Offowa energia

zanowni Państwo,
w notatce prasowej zetknąłem się ze sformułowaniem zrobiony z offową energią dokument. Co właściwie miałoby to znaczyć? Że ów film dokumentalny został zrealizowany z energią właściwą nurtowi offowemu?
Nie wiem, jak dla Państwa, ale dla mnie to mało zręczna wypowiedź. Tak jakby ktoś chciał koniecznie sięgnąć po atrakcyjne słowo, nie zastanowiwszy się, czy ma to sens.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W przytoczonym przez Pana zdaniu zapewne chciano wykorzystać konotacje słów off, offowy, dotyczące szczególnego rodzaju energii, zaangażowania twórców w tworzenie dzieła. Problem w tym, że treść ta nie jest czytelna dla przeciętnego użytkownika polszczyzny (być może jest wyrazista dla osób związanych ze środowiskami offowymi).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski