Orzeczenie przy podmiocie szeregowym

Która forma zdania jest prawidłowa?
Ze względu na to, iż jest to projekt dla przyszłych budynków, to rozkład oraz wielkość pomieszczeń jest taki sam.
czy
Ze względu na to, iż jest to projekt dla przyszłych budynków, to rozkład oraz wielkość pomieszczeń są takie same.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Tomasz
Poprawna jest druga wersja: … rozkład i wielkość pomieszczeń są takie same. Mamy tu podmiot szeregowy: rozkład i wielkość, który – jeśli nie składa się z rzeczowników abstrakcyjnych tego samego rodzaju – należy połączyć z orzeczeniem w liczbie mnogiej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski