Ostatnich kilka tygodni, ostatnie kilka tygodni, kilka ostatnich tygodni

Szanowni Państwo!
Która z wersji jest poprawna/najbardziej naturalna?

przez ostatnich kilka tygodni
przez ostatnie kilka tygodni
przez kilka ostatnich tygodni

Pozdrawiam serdecznie
Dorota
Wszystkie trzy wersje są naturalne, jednak w dwóch pierwszych mowa jest o kilku tygodniach, które są ostatnimi tygodniami (ostatnie / ostatnich ile tygodni? – kilka), a w trzecim – o ostatnich tygodniach, których było kilka (kilka jakich tygodni? – ostatnich ).
Pod względem składniowym wszystkie są poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski