Państwo Islamskie

Jaka jest poprawna pisownia: państwo islamskie czy Państwo Islamskie? Jeśli poprawny jest zapis wielkimi literami, to czy zasada się zmienia, gdy przed tymi wyrazami zapiszemy tzw. (tzw. państwo islamskie)?

Dziękuję!
Państwo Islamskie to nazwa własna samozwańczego kalifatu, który stanowi quasi-państwo nieuznawane przez społeczność międzynarodową. Nazwy państw nieuznawanych, quasi-państw, parapaństw, państw de facto niepodległych itp. traktuje się jak nazwy własne i zapisuje wielkimi literami. Skrót tzw., który niejako podaje w wątpliwość prawdziwość następującego po nim określenia, niczego tu nie zmienia pod względem pisowni.

Adam Wolański