Perijovum?

Czy istnieje poprawny polski odpowiednik słowa perijove (punkt orbity okołojowiszowej najbliższy od środka Jowisza?). Po czesku jest perijovum, tego samego słowa użyto w polskim tłumaczeniu „Lotu na Amalteę” Strugackich, ale nigdzie poza tym go nie spotkałem.

Z wyrazami uszanowania
P.K.
Niestety, nie udało mi znaleźć słowa, o które Pan pyta – ani w słownikach ogólnych, ani w pracach specjalistycznych.
Może Czytelnicy pomogą?
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Czeskie słowo perijovum ma w polskim odpowiednik peryjowium.
    Magda Szroeder