Pigwowcówka a pigwówka

Piszę pracę magisterską dotyczącą pigwowca i pozyskiwanej z niego nalewki. Nalewkami moja rodzina zajmuje się od pokoleń, jednak dopiero teraz zdecydowałam się na konsultację językową w zakresie nazewnictwa. W moim środowisku nalewkę z pigwowca nazywa się pigwowcówką
Pigwówka to nalewka z pigwy, innego owocu. Nazwa stworzona analogicznie do wiśniówki, dereniówki i innych. Jednak uparcie w mediach, artykułach, pojawia się pigwówka w kontekście nalewki z pigwowca, co moim zdaniem jest błędem.
Pigwówka to ‘nalewka z pigwy’ – nazwa ta powstała przez dodanie przyrostka -ówka do rzeczownika pigwa. Słusznie Pani uważa, że trunek wykonany z owocu o nazwie pigwowiec powinien nosić nazwę pigwowcówka.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski