Piotrusiówna?

Szanowni Państwo,
formy nazywające żony i córki tworzono dawniej od zawodów, przezwisk, imion, nazwisk ich mężów i ojców. Czy tworzono formy od zdrobniałych imion ich mężów i ojców (np. Jaśkowa – ‘żona Jaśka’, Jaśkówna – ‘córka Jaśka’, Piotrusiowa – ‘żona Piotrusia’, Piotrusiówna – ‘córka Piotrusia’ itd.)?

Z poważaniem
Czytelnik
Formalnie jest możliwość utworzenia form typu Jaśkowa, Piotrusiowa, gdyż przyrostek -owy jest charakterystyczny dla przymiotników (istnieją zresztą nazwy z takimi przymiotnikami, por. Jaśkowa Dolina). Przyrostek -ówna natomiast wyspecjalizował się wyłącznie w tworzeniu nazw córek (Krukówna).
Nie zetknęłam się z tym, by tworzono nazwy odmężowskie i odojcowskie od zdrobniałych imion (Jasiek, Piotruś) – jeśli tak się działo, to raczej okazjonalnie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski