Pisownia nazw jednostkowych szkół

Dzień dobry,
zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc. Powstaje nowy rodzaj placówek oświatowych, tj. branżowa szkoła I stopnia specjalna. Czy w nazwie własnej stopnia powinniśmy pisać od dużej, czy małej litery?

Pozdrawiam
Agata Opala

Wyrażenia typu: pierwszego/drugiego stopnia itp. w nazwach indywidualnych (jednostkowych) placówek oświatowych należy potraktować na tych samych prawach, jak się traktuje w nazwach urzędów i instytucji człony typu: numer, imienia, pod wezwaniem, do spraw, na rzecz, które zarówno w postaci skróconej, jak i nieskróconej pisze się małymi literami.
Powyższe zalecenie ma oparcie w praktyce stosowanej w odniesieniu do szkół muzycznych, por. np.
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego
Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz
Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna drugiego stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego

Adam Wolański