Pisownia nazwy zakon krzyżacki

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości. Trafiłam na takie zdanie:
To wydarzenie uznaje się za początek wyniszczającej trzynastoletniej wojny Królestwa Polskiego z Zakonem Krzyżackim.
Czy jeśli pisząc Zakon Krzyżacki, mamy na myśli państwo krzyżackie, to możemy stosować pisownię wielkimi literami?

Joanna
Nie. WSO wyraźnie zaleca pisownię wyrażenia zakon krzyżacki małymi literami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski