Piszmy brexit

Chciałabym zapytać, czy wyraz brexit należy zapisywać dużą czy małą literą. Częściej spotyka się formę Brexit, ale czy jest ona poprawna?

Pozdrawiam

Magdalena Weiss
Pisownia słowa oznaczającego wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur UE wielką literą nie ma uzasadnienia – nie jest to nazwa własna, a nazwy wydarzeń historycznych (a także: procesów itd.) piszemy małymi literami.
A zatem wbrew nawykom dziennikarskim należałoby upowszechniać zapis brexit.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski