Poczwórnić, a może poczworzyć?

Szanowni Państwo,
zastanawiam się, czy można utworzyć sensowny odpowiednik angielskiego quadruple, tj. 'czterokrotnie zwiększyć'. Czy mogłoby to być poczwórnić?
Google notuje kilka użyć. Swoją drogą zastanawiające, że w angielskim takie jedno słowo było potrzebne, a w polskim jakoś mniej. Ciekawe, czy można to jakoś wyjaśnić.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Powiększyć coś dwa razy to zdwoić oraz podwoić. Powiększyć coś trzy razy to potroić. Może zatem powiększenie czegoś czterokrotnie to poczworzenie? Czasownik poczworzyć jest rejestrowany (jako dawny) przez tzw. słownik warszawski (J. Karłowicz, A.A. Kryński, W. Niedźwiedzki, Słownik języka polskiego, Warszawa 1900–1927, t. 4, s. 328): ‘powiększyć, pomnożyć w czwórnasób’ (Kupują zboże tanio, a poczwarzają cenę przy sprzedaży).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski