Policzna

Proszę o wyjaśnienie jak prawidłowo odmieniamy nazwę miejscowości Policzna (woj. mazowieckie, pow. zwoleński). Jan Kowalski urodzony w Policznie? Czy też – Jan Kowalski urodzony w Policznej?
Pozdrawiam
Marcin Sołtysiak
Policzna w powiecie zwoleńskim odmienia się rzeczownikowo, a więc kogo? czego? – Policzny, w kim? czym? – w Policznie. Jest inna Policzna, w powiecie hajnowskim, i ta ma odmianę przymiotnikową. Jan Kowalski urodzony koło Hajnówki mieszkałby więc w Policznej.
Informacje te przytoczyłem za Wykazem urzędowych nazw miejscowości i ich części.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski