Pomysł na sylwestra

Szanowni Państwo,
proszę o odpowiedź, czy poprawna jest forma Pomysł na egzotyczny Sylwester, czy może Pomysł na egzotycznego Sylwestra, oraz wyjaśnienie dlaczego.

Łączę wyrazy szacunku!
Przede wszystkim słowo sylwester powinno być zapisane małą literą – jest ono tu nazwą zabawy (imprezy, zwyczaju), a nie imieniem.
Poprawne jest tylko zdanie Pomysł na egzotycznego sylwestra. Wyrażenie pomysł na wymaga biernika (kogo? co?), a rzeczownik sylwester ma w bierniku formę z końcówką -a – mówimy przecież Urządziliśmy sylwestra, Dobrze się bawiliśmy w sylwestra (a nie: Urządziliśmy sylwester, Dobrze się bawiliśmy w sylwester).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski