Przecinek a ogólnie rzecz biorąc

Chciałabym zapytać, czy wyrażenie ogólnie rzecz biorąc należy wydzielać przecinkami, a jeśli tak, to czy w każdym, czy w określonych przypadkach.

Pozdrawiam
Iwona Ramotowska
Tak, jest to wyrażenie sfrazeologizowane, które oddziela się przecinkami od pozostałej części zdania, np. Ogólnie rzecz biorąc, wiosną jest cieplej niż zimą; Było to, ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie interesujące. Inne wyrażenia tego typu to np. prawdę mówiąc, prawdę powiedziawszy, krótko mówiąc, szczerze mówiąc, lekko licząc, lekko biorąc.
Agata Hącia