Przecinek przed mimo

Jeśli chodzi o frazę Ocalić życie mimo strat – przecinek przed mimo. Czy powinien się tam znaleźć, czy jest zbyteczny?
Szukałam wielu różnych przypadków, ale znajdywałam jako przykłady jedynie zdania złożone, które wskazywały na to, że przecinek powinien tam być. Chociaż osobiście wydaje mi się, że nie.
Element mimo strat jest okolicznikiem przyzwolenia, a więc nie powinniśmy go oddzielać przecinkiem od orzeczenia (w myśl zasady, że nie oddzielamy przecinkami niejednorodnych części zdania).
Można by tu zastosować myślnik (Ocalić życie – mimo strat), który sygnalizowałby zawieszenie głosu lub pojawienie się treści zaskakującej czytelnika.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski