Przedłożyć a przełożyć

Warto PRZEŁOŻYĆ osobiste dobro nad inne sprawy
czy
Warto PRZEDŁOŻYĆ osobiste dobro nad inne sprawy?

Mam na myśli, aby zdanie miało znaczenie, że dobro osobiste jest ważniejsze niż inne sprawy. Która forma jest prawidłowa?
Współcześnie powiemy Warto przedłożyć dobro osobiste nad inne sprawy. Czasownik przedłożyć oznacza ‘dać pierwszeństwo czemuś, uznać coś za ważniejsze’. Dawniej jednak w tym znaczeniu był używany czasownik przełożyć, a więc i ta forma nie jest błędna, choć jest już rzadko używana.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski