Przy uwzględnieniu reguł, z uwzględnieniem reguł

Czy poprawne jest wyrażenie przy uwzględnieniu, zachowaniu, zastosowaniu, np. reguł, czy tylko z uwzględnieniem, zachowaniem, zastosowaniem, np. reguł?
Z poważaniem
Poprawne są obie wersje, lecz niewątpliwie ta z przyimkiem z jest staranniejsza. Przyimek przy wskazuje na okoliczności towarzyszące czemuś – tak można traktować wyrażenie przy uwzględnieniu reguł, dlatego także i ono jest poprawne. Trzeba jednak pamiętać, że w takim znaczeniu przy jest nadużywane, dlatego zaleca się unikanie go.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski