Przydawka a przecinek

Szanowni Państwo!
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie takie zagadnienie: czy w zdaniach typu

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Warszawie z 2 lutego 2016 roku wydanym w sprawie prowadzonej pod sygn. akt I Nc 1/15 za nieprawidłowe uznać należy stanowisko, według którego…
przed wydanym oraz przed za powinniśmy postawić przecinek, a jeśli tak, to czy przecinek powinien być postawiony również w przypadku, gdy to dookreślenie tego wyroku (wydany w sprawie prowadzonej […]) kończyłoby zdanie?
Element wydanym w sprawie prowadzonej pod sygn. akt I Nc 1/15 jest rozbudowaną przydawką, więc można ją wydzielić przecinkami z obu stron, ale można też ją pozostawić bez przecinków.
Trudno mi sobie wyobrazić, jak miałoby brzmieć zdanie, które kończyłoby się słowami: wydanym w sprawie prowadzonej pod sygn. akt I Nc 1/15, gdyż nie miałoby ono orzeczenia. Może chodzi o sytuację, w której orzeczenie jest na początku, np.: Postępował zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Warszawie z 2 lutego 2016 roku wydanym w sprawie prowadzonej pod sygn. akt I Nc 1/15? Także wówczas wydzielenie elementu wydanym w sprawie prowadzonej pod sygn. akt I Nc 1/15 przecinkiem nie będzie konieczne (powiedziałabym nawet, że byłoby to niewskazane, chyba że wyrażenie to ma wskazywać na cechę drugorzędną, mało istotną – potraktowalibyśmy je wówczas jako dopowiedzenie).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski