Pytanie do zdania

Jakie pytanie zadać do zdania: Rodzice Tomka wyjechali na weekend?
Zdanie Rodzice Tomka wyjechali na weekend może być odpowiedzią na kilka pytań: Co się wydarzyło?, Co zrobili rodzice Tomka?, Po co wyjechali rodzice Tomka? (człon na weekend określa cel wyjazdu: wypoczynek poza miejscem zamieszkania).
Gdybyśmy zmieniali szyk zdania następująco: Na weekend wyjechali rodzice Tomka, zmieniłoby się i pytanie: Kto wyjechał na weekend?, Czyi rodzice wyjechali na weekend?
Agata Hącia