Radunia

W okolicach Wrocławia znajduje się góra Radunia. W jaki sposób będzie zapisana jej nazwa w dopełniaczu?
i>Raduni – z jednym i. Podwójne i zapisalibyśmy wówczas, gdyby nazwa była zapożyczona, czyli gdybyśmy wymawiali ją tak jak np. nazwę Dania (D. Danii). Tymczasem końcowa spółgłoska w nazwie Radunia jest wymawiana tak jak np. w słowach Hania, niania, co sprawia, że w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku zapisujemy tylko jedno i.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski