Różności interpunkcyjne

Szanowni Państwo,
rozumiem, że konstrukcja
nazwano, jak następuje: (…)
jest zwykłym zdaniem złożonym i należy postawić w niej przecinek.
Jeszcze jedno pytanie:
Aż do roku 1804, kiedy to Bonaparte, bo któż by inny?, odebrał ją im (…).
Jak powinna wyglądać interpunkcja takich retorycznych wtrętów jak któż by inny? Tylko znak zapytania i potem mała litera, tylko przecinek?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Formalnie rzecz ujmując, konstrukcja nazwano, jak następuje… może być fragmentem wypowiedzenia (a nie zdania) złożonego. Jeśli pierwszy człon ma charakter nadrzędny, a drugi podrzędny, to rozdziela się je przecinkiem.
Przywołany wtręt retoryczny – jak ujmuje to autor pytania – najlepiej wydzielić „mocniejszymi” znakami interpunkcyjnymi niż przecinki, por.
Aż do roku 1804, kiedy to Bonaparte – bo któż by inny? – odebrał ją im (…)
Aż do roku 1804, kiedy to Bonaparte (bo któż by inny?) odebrał ją im (…)

Adam Wolański