Rzeczownik od przymiotnika sprężysto-plastyczny

Szanowni Państwo,
mamy przymiotnik sprężysto-plastyczny. Rzeczownik będzie wyglądać tak: sprężysto-plastyczność? Podobnie: sprężysto-lepkość?

Z poważaniem
Czytelniczka
Jest przymiotnik złożony o członach równorzędnych znaczeniowo sprężysto-plastyczny, mogą być np. odkształcenia sprężysto-plastyczne (‘i sprężyste, i plastyczne’). Nie ma jednak w zasobie leksykalnym polszczyzny rzeczownika sprężysto-plastyczność (tak jak nie ma słowa słodko-gorzkość itp.). W badaniach materiałowych i fizyce ciała stałego operuje się oddzielnymi terminami sprężystość i plastyczność (także sprężystość i elastyczność). Jeśli więc chcemy użyć złożenia rzeczownikowego, musimy napisać sprężystość-plastyczność, sprężystość-elastyczność albo użyć połączenia wyrazowego sprężystość i plastyczność, sprężystość i elastyczność.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie