Saturn, władca pierścieni

Szanowni Państwo,
jak powinnam zapisać takie połączenie określające Saturna: władca pierścieni czy Władca Pierścieni, jeśli omawiamy tę planetę (kraina władcy pierścieni czy kraina Władcy Pierścieni)?

Z poważaniem
A.K.W.
Jest to wyrażenie peryfrastyczne (inaczej omowne, opisowe) ornamentacyjne, a więc nie ma powodu, żeby zapisywać je wielkimi literami. W internecie czytamy:
Najciekawszym elementem Saturna są jego pierścienie. To dyski obiegające, ale nie dotykające planety, składające się ze skał i cząstek lodu. Dotychczas naukowcom udało się wyodrębnić aż 10 tys. pierścieni, które nachylone są do orbity Saturna pod kątem 29 st., rozciągają się na przestrzeni 250 tys. km i mają przeważnie zaledwie kilkadziesiąt metrów grubości.
[…] Pierścienie powstały najprawdopodobniej na skutek rozerwania przez siły pływowe Saturna niewielkiej planetoidy lub też w wyniku uderzenia planetoidy w jeden z księżyców. Szczątki zaczęły z czasem okrążać planetę i rozdrabniać się. Naukowcy są pewni, że za kilkaset milionów lat pierścienie znikną całkowicie.

Jak widać, mamy do czynienia z apelatywem pierścienie, a słowo władca użyte przenośnie także nie zasługuje na oddawanie go wielką literą. Wielkie litery są we współczesnych tekstach stanowczo nadużywane (dzieje się tak z pewnością pod wpływem ortografii angielskiej i amerykańskiej).
Piszmy więc zawsze Saturn, władca pierścieni oraz kraina władcy pierścieni. Wszystkim zainteresowanym owym zagadnieniem polecam gorąco Słownik peryfraz, czyli wyrażeń omownych PWN prof. Mirosława Bańki (wydany został w 2009 roku).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie