Sejf w podłodze czy na podłodze?

Która wersja jest poprawna: montaż sejfu na podłodze czy montaż sejfu w podłodze?

Z poważaniem
Emilia Pyra
Oba wyrażenia są poprawne, lecz każde z nich ma inne znaczenie. Jeśli zlecimy montaż sejfu na podłodze, to sejf będzie stał na podłodze (przymocowany do niej lub np. do ściany). Jeśli zlecimy montaż sejfu w podłodze, to sejf zostanie zainstalowany w jakiejś skrytce umieszczonej w podłodze (czyli pod powierzchnią podłogi).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski