Składnia nazw ze słowem grupa

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy odmiany nazw firm w zapisie Grupa …
Z reguły mamy do czynienia z zapisem gdzie stosuje się skrót nazwy: Grupa PZU, Grupa PKN Orlen. Jeśli jednak nie stosuje się skrótu w nazwie, np. Poczta Polska, to należy stosować zapis Grupa Poczta Polska czy z odmianą: Grupa Poczty Polskiej? Z góry dziękuję za odpowiedź
Nina Gierałtowska
W uzusie rzeczownik grupa wchodzi zazwyczaj w związek rządu z wyrazem określanym, jakim jest pełna nazwa przedsiębiorstwa. Oznacza to, że nazwa ta pozostaje w niezmiennej formie (w dopełniaczu) niezależnie od przypadka, w jakim użyto wyrazu określanego, por. Grupa Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, Grupa Banku Ochrony Środowiska, w Grupie Poczty Polskiej, w Grupie Banku Zachodniego WBK. Nie można jednak jednoznacznie orzec, że wyrażenie, w którym rzeczownik grupa rządzi nazwą firmową, lecz narzuca jej formę mianownika, por. Grupa Poczta Polska, Grupa Polski Koncern Mięsny, jest błędem.
Adam Wolański