Smok o tysiącu głów

Przeczytałem niedawno w gazecie tytuł smok o tysiącu głów. Fraza ta zabrzmiała mi jakoś sztucznie. Bo czy nie przypadkiem: smok o tysiącu głowach? Ale z drugiej strony chyba smok o tysiącach głów?

Zacząłem szperać i wyczytałem, że w podobnych sytuacjach rzeczownik powinien być w dopełniaczu, chyba że mamy do czynienia z liczebnikiem w celowniku lub miejscowniku i wtedy rzeczownik występuje w tych samych przypadkach. Ale co wtedy ze smokiem o tysiącach głów?

Pozdrawiam.

Liczebnik tysiąc (tak zresztą jak większość innych liczebników) wymaga dopełniacza, a zatem poprawna jest tylko wersja: smok o tysiącu głów.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski