Specjalistka ds. Ofertowania, Asystentka Projektanta

Czy nazwy zawodów specjalista ds. (…) oraz asystent (…) powinny być odmieniane na rodzajnik żeński? Konkretnie chodzi mi, jak powinno być napisane na wizytówkach kobiet wykonujących poniższe zawody:
1. Specjalista ds. ofertowania czy Specjalistka ds. ofertowania
2. Asystent Projektanta czy Asystentka Projektanta?

Czy w powyższych nazwach słowa ofertowania oraz projektanta powinny być z dużej czy małej litery?

Dziękuję za odpowiedź.
Jan Korczynski
Zwykle na szyldach, pieczątkach czy wizytówkach widuje się słowo specjalista czy asystent oddane wielką literą, ale już część nazwy po skrócie ds. bywa zapisywana różnie, np. Specjalista ds. Ofertowania; Asystent Projektanta lub Specjalista ds. ofertowania; Asystent projektant (małe litery po ds. przeważają zazwyczaj wtedy, gdy cała nazwa jednoosobowego stanowiska jest dość mocno rozbudowana, np. Pełnomocnik ds. kontaktów krajowych i współpracy z zagranicą czy Specjalista ds. sprzedaży, marketingu i public relations).
Wydaje się, że nie ma o co kruszyć kopii, obydwie wersje zapisu należy uznać za dopuszczalne (nie chodzi przecież o skrótowiec…). Zdarza się zresztą i tak, że wszystkie elementy nazwy stanowiska znajdującej się na szyldzie, pieczątce czy wizytówce zawierają małe litery (specjalista ds. ofertowania; asystent projektanta), co również można zaakceptować (głównie wtedy, gdy nazwa stanowiska stoi po imieniu i nazwisku).
Obowiązkowo zaś należy napisać (np. w informacji dla mediów), że w spotkaniu uczestniczył Jan X, specjalista ds. ofertowania, a zdanie odrębne zgłosił Tomasz Y., asystent projektanta.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by na szyldzie, pieczątce czy wizytówce znalazł się żeński odpowiednik stanowiska męskiego, tzn. Specjalistka ds. O/ofertowania Anna X czy Asystentka P/projektanta Maria Y. Tylko czy wszystkie panie sobie tego życzą?
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie